Lastik Jant Dünyası - Petlas Bayi Ankara, Lastik Çelik Jant ve Akü Fiyatları En Uygun Burada

Petlas Ankara Bayi Ary Otomotiv İle Röportaj

   Abdulkadir Özcan A.Ş. tarafından üretilen Petlas marka lastiklere var olan ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. AKO tarafından sürekli geliştirilen üretim teknolojisi ve güncellenen desenlerle pazarda adından söz ettiren Petlas, sayıları gün geçtikçe artan yerli ve yabancı bayileriyle karayollarında iz bırakıyor.

    Yurt içi ve yurt dışında açılan yeni bayiler ile gücüne güç katan Petlas, mevcut bayileriyle olan başarılı iletişimi sayesinde pazarın merkezine nüfus edebiliyor. Bu bayilerden ARY Otomotiv sahibi Ahmet Yılmaz, markanın özellikle son dönemlerde atağa kalktığını söylüyor. Söz konusu başarıda bayilerin markaya olan sadakatlerinin önemine işaret eden Yılmaz, bayilerin markayı kendi markaları olarak kabul etmelerinin de  bu konuda büyük rol oynadığını belirtiyor. Ayrıca Abdulkadir A.Ş.'nin sürekli kendini yenileyen işletme mantığı ile halkla ilişkiler ve reklam faaliyetlerindeki artışın AKO'nun başarısında büyük rol oynadığına dikkat çeken Yılmaz, AKO'nun bayilerini 'klasik bayii' kabul etmek yerine, Abdulkadir Özcan A.Ş. ailesinin bir ferdi olarak görmesinin de etkili olduğunu da sözlerine ekliyor.

   AKO Haber dergisi olarak baba oğul dayanışmasıyla ilerleyen ARY otomotiv'le gerçekleştirdiğimiz sohbet şöyle; 

     Baba oğul çalışmak zor derler...

     Her ne kadar zor görünse de aile ilişkisi ile iş ilişkisini birbirinden ayırabilirseniz çok da zor sayılmaz. Bizim gibi işletmelerde sorun bu iki ilişkinin karıştırılması üzerine yaşanıyor. Evdeki rahatlığı işe taşımamak gerek. Biz ilk günkü disiplinimizi aradan geçen 3 sene boyunca bir nebze olsun yitirmedik. Ömer Seyfettin'le mesai saatleri içerisinde baba oğul ilişkisine ara veriyor, birer ortak oluyoruz.

     Ne kadar zamandır lastik sektöründesiniz?

     Ben 3 senedir bu işteyim. Daha önce farklı bir sektörde idareci olarak görev alıyordum. Oğlum Ömer Seyfettin Yılmaz ise sektörde benden daha deneyimli. Bu yıl sektörde beşinci senesi. Hem okuyor hem de çalışıyor.

     Ne kadar zamandır Petlas bayisisiniz?

     Birinci senemizi doldurmak üzereyiz.

     Oldukça yenisiniz. Petlas hakkında ne düşünüyorsunuz?

      Türkiye'de yaşayıp da markayı bilmemek imkansız. Petlas memleketin ilk ve tek yüzde yüz yerli sermayeli lastiği. Marka özellikle Abdulkadir Özcan tarafından alındıktan sonra adeta küllerinden yeniden doğmuş. Son birkaç senedir de atılımda. Bunda markanın yerli ve yabancı bayileriyle kurduğu yakın ilişkinin etkisi büyük. Her şeyden önce bizleri sadece bayii olarak görmüyorlar. Türkiye'deki tüm petlas bayileri kendini Abdulkadir A.Ş. ailesinin bir ferdi olarak kabul ediyor.Bununla beraber televizyon reklamları ve AKO haber dergisi, bayilerin markaya olan inancını kuvvetlendiriyor, potansiyel müşteriyi ise olumlu şekilde etkiliyor. Ayrıca Abdulkadir Özcan A.Ş. hakikaten takdire şayan bir tedarik zinciri kurmuş. Talep ettiğimiz ürünler şaşırtıcı bir sürede elimizde oluyor. Sonuç olarak bayi de marka da kazanıyor.    

   Bölgenizde Petlas'a olan ilgi ne seviyede?

   Gün geçtikçe artıyor. Bildiğiniz gibi Ankara Sanayiciler Sitesi kentin toptan satış merkezlerindendir. Oldukça yoğun bir araç sayısı var. Yani bölgede lastik ihtiyacı oldukça yoğun. Markanın yeni modelleri burada kısa sürede tuttu. Çünkü Petlas'ın yüksek performansı, uzun ömürlü oluşu ve en önemlisi de ekonomik yapısı herkesçe bilinen bir gerçek.

   Petlas'ın en çok hangi modelleri satılıyor?

   Binek ve ticari lastiklerine ilgi büyük. Binek grupta PT 311, PT 315, PT 825 ve PT 925 en çok talep edilen lastiklerimizden. Kamyonet ve minibüs grubunda ise PD 30 ve PA 20 en çok satılan lastiklerimizden.     

Haziran 2011
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.